x x
menu

Захист проекту «У природи немає поганої погоди…» за мотивами твору С. Маршака «Дванадцять місяців»

Мета: розвивати в учнів творчі здібності, ініціативність та здатність працювати в команді; дослідницький пізнавальний інтерес; вміння самостійно знаходити інформацію; орієнтуватися в ній та використовувати її, представляти у вигляді оформленого результату діяльності.

обладнання: оформлені папки, відеопрезентації, стіннівки, фотографії, елементи костюмів та декорації, призи, символи для голосування. теорія літератури: різні літературні роди й жанри, художні образи. тип уроку: нестандартний урок, літературне свято; за традиційною методикою може певною мірою бути схожим на бесіду з позакласного, додаткового читання.

ХІД УРОКУ

I.          Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної

діяльності школярів

- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ви захищатимете проект, над яким групи працювали протягом останніх двох тижнів. Те, що людина невіддільна від природи, ви вже зрозуміли давно. Тому і в усній народній творчості, і в літературі природа - один із головних героїв, який допомагає людям, підтримує або, навпаки, загрожує, карає залежно від їхньої поведінки та ставлення. Кожна людина цінує свій рідний край, і його пейзажі, незалежно від того, чи це пустеля, тайга, степ, гори чи рівнини... В одній популярній пісні є такі рядки «У природи немає поганої погоди...» Саме так звучить тема нашого проекту. Групи мали дослідити, як висвітлюється обрана ними пора року у фольклорі, в літературі, у п'єсі-казці С. Маршака «Дванадцять місяців», в інших видах мистецтва - живописі, музиці, фотомистецтві; представники груп пробували і свої творчі здібності: складали вірші, казки, оповідання, малювали ілюстрації, фотографували, шукали інформацію в мережі Інтернет, готували відеопрезентації.

II.        Захист проектів

Порядок захисту - за жеребкуванням.

1.         Завдання спільне для всіх команд

За 2-3 хвилини придумати назву команди, емблему та девіз (афоризм, ключове слово, прислів'я, які б висвітлювали тему й ідею роботи).

2.         Презентація проектів

Орієнтовний зміст проекту

  • Опис пори року в науковому стилі (з підручника, з енциклопедії);
  • народні прикмети, прислів'я, приказки;
  • вірші поетів різних народів, короткі оповідання;
  • власна творчість;
  • символіка образів (зима - холод, старість; весна - оновлення,
  • відродження, юність і под.);
  • перегляд ілюстрацій (зроблених художниками та учнями);
  • прослуховування аудіозаписів із коментуванням;
  • перегляд відеоматеріалів;
  • інсценування (місяці з п'єси-казки С. Маршака «Дванадцять місяців»).

Завдання для всіх груп. Зробити висновки з почутого й побаченого. (Природа прекрасна в усі пори року, в усіх її виявах; людина невіддільна від природи, тісно з нею пов'язана. Природа часто описується в літературі, у фольклорі, а інколи навіть є дієвою особою, як у казці С. Маршака «Дванадцять місяців»; до природи треба ставитися бережливо, з повагою, як це робила Пасербиця.)

3.         Конкурс костюмів «міс Природа», «містер Природа»

4.         Визначення найкращого захисту проекту за допомогою символів (заготовлюються сніжинки, квіточки, ягідки, листочки за кількістю учнів)

Кожен учень підходить до столу і вкидає у скриньку (вазу) відповідний символ.

III.       Рефлексія

Оцінювання та самооцінювання зробленого: що вдалося, над чим треба ще попрацювати; хто відчув задоволення від роботи, а хто - ні, чому; хто помітив у собі задатки лідера, організатора; кому важко робити вибір, виступати перед аудиторією.

IV.       Домашнє завдання

Підготуватися до тематичного оцінювання.

teacher

Материал подготовлен с учителем высшей категории

Ильина Галина Сергеевна

Опыт работы учителем 36 лет

Популярные материалы

Рейтинг

0/0 icon

Вы можете оценить и написать отзыв

Делитесь проектом в соцсетях

Помоги проекту!

Есть сочинение? Пришли его нам и мы его опубликуем!

Прислать