x x
menu

Генріх Гейне (1797–1856) — німецький поет-романтик. «Книга пісень» — видатне явище німецького романтизму

Мета: повторити відомості про романтизм; продовжити знайомство із найвидатнішими представниками цього напрямку; розвивати читацький інтерес учнів, розвивати творче мислення; виховувати вдумливого читача, повагу до духовних надбань людства; познайомити учнів із життям і творчістю Генріха Гейне. Обладнання: портрети Генріха Гейне, репродукції картин ХVііі ст. із зображенням німецьких пейзажів, Дюссельдорфа, таблиця, гроно на тему «романтизм». Тип уроку: засвоєння нових знань і формування на їх основі умінь та навичок. Кожна людина — це світ, який З нами народжується і з нами Вмирає; під кожною могильною Плитою лежить всесвітня історія. Г. Гейне Бог мене простить, це його ремесло.

Передсмертні слова Г. Гейне ХІД УРОКУ І

Актуалізація

Опорних

Знань
1.

Колективне гронування на тему «романтизм» Учні по черзі виходять до дошки і записують по одному терміну щодо запропонованої теми, стисло його коментують, паралельно ведеться робота в зошитах.

Напрямок у мистецтві Напрямок у літературі
Початок XIX ст.
Л
\ /
Зображення ідеального кохання Подвиги героя
Фольклорні мотиви Екзотика
Фантастичність Незвичайна людина
Романтика подорожей РОМАНТИЗМ Незвичні обставини
\
/
Свобода людини Щирі стосунки
Панорамність описів Захоплення Середньовіччям
Створення р. / нових жанрів / Поема
Роман Лірична поезія

2. Повторення З чим у вас асоціюється слово «романтизм»? (асоціація із Середніми віками, коли в літературі був популярним жанр рицарського роману.) Що ви знаєте про романтизм як напрям мистецтва? (романтизм — напрям у літературі та мистецтві першої чверті ХіХ ст., для якого є характерним зображення ідеальних героїв і високих почуттів.) У чому полягає суть романтизму? (У зображенні незвичайної людини в незвичайних обставинах) Що є витоками, першоосновою творів романтиків? (Усна народна творчість, легенди, розповіді. романтики намагались створювати свою національну культуру, їх цікавила історія рідної країни.) Укажіть найвизначніші досягнення романтиків у літературі. (Створення нових жанрів: роману, поеми та ліричної поезії) Y Назвіть найвідоміших письменників, імена яких пов’язані з романтизмом. (В. Скотт, ж. Санд, В. Гюго, е. Гофман, Ф. Купер, е. По, Дж. Байрон, Г. Гейне, а. Міцкевич, П. Шеллі, Ш. Петефі) II.
Мотивація

Навчальної

Діяльності
Учитель. Серед згаданих імен поетів-романтиків ви вказали ім’я Генріха Гейне, який одного разу порівняв своє серце з дивовижною тропічною квіткою, яка розквітає один раз на сто років. і дійсно, відомий німецький поет, яскравий талант якого розквітнув на початку ХіХ ст. , є визначним майстром світового рівня. Саме про нього та його творчість ми говоритимемо на найближчих уроках.

III.
Робота

Над

Темою

Уроку
1. Заповнення першої колонки таблиці для порівняння первинних і вторинних знань (у сильних класах — «таблиця ЗХВ») Тема «Генріх Гейне»

Знаю Хочу дізнатись Вивчив

2. Посилена лекція. Заповнення другої колонки таблиці Відомості про життя та творчість Г. Гейне Німецький поет, прозаїк, есеїст Крістіан йоганн Генріх Гейне народився 13 грудня 1797 року в родині єврейського торговця Сам-сона Гейне й Бетті Ван Гельдерн у місті Дюссельдорфі, на рейні. Довга суперечка про рік народження остаточно не розв’язана ще й сьогодні. Сам Гейне, особливо наприкінці свого життя, наполегливо і неодноразово заявляв, що народився 13 грудня 1799 року, але це твердження викликає законні сумніви. цілком імовірно, що він з’явився на світ двома роками раніше. Генріх був старшим сином у єврейській родині зі скромним достатком. його батько працював провіантмейстером у ганноверській армії, потім оселився в Дюссельдорфі й оженився на дочці лікаря. Він був добродушною, скромною, інтелектуально не розвинутою людиною. Мати була більш освіченою. Свого старшого сина вона хотіла бачити практичною людиною, відтак його бажання стати поетом вважала хибним. Рейнська область була економічно більш розвиненою, ніж інші. Тут уже 1805 року з приходом французьких військ були скасовані феодальні повинності й уведене більш прогресивне законодавство.

teacher

Материал подготовлен с учителем высшей категории

Ильина Галина Сергеевна

Опыт работы учителем 36 лет

Популярные материалы

Рейтинг

0/0 icon

Вы можете оценить и написать отзыв

Делитесь проектом в соцсетях

Помоги проекту!

Есть сочинение? Пришли его нам и мы его опубликуем!

Прислать