x x
menu

Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин

Мета : поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння; виховувати любов до братів наших менших. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 223) Перевірка — індивідуальне опитування.

— Як пишуться імена людей? — Які ще слова слід писати з великої літери? 2. Бесіда — Поясніть написання слів.

Хлопчик (Д, д)митрик, (У, у)читель (І, і)ван (С, с)тепанович, (У, у)чень (Л, л)исиченко, (К, к)орова (3, з)ірка. — У написанні яких слів у вас виникли труднощі?

III. Повідомлення теми й мети уроку — Сьогодні на уроці ми з'ясуємо, як же правильно писати клички Тварин та їх назви, й учитимемося їх розрізняти. IV.

Робота над вивченням нового матеріалу 1. Самостійна робота (вправа 224) — Зробіть висновок із виконаної вправи. Звірте його з правилом на с. 105. — Про що ви дізналися? А в чому полягає різниця між назвою тварини та її кличкою? — Що слід написати з великої літери — назву чи кличку?

— Наведіть приклади назв і кличок своїх домашніх улюбленців. 2. Робота в парах (вправа 225) Одна пара учнів працює на дошці. — Які ще слова, крім імен, по батькові та прізвищ людей, слід писати З великої літери? V. Закріплення та систематизація знань 1. Диференційоване завдання Учні з більш високим рівнем підготовки виконують самостійно вправу 228. Учні з нижчим рівнем підготовки виконують вправу 230 з учителем. По одному учню з кожної групи працюють на дошці. Перевірка — взаємоперевірка. — Поясніть вживання великої літери. 3. Самостійна робота (вправа 229) — Як ви написали клички тварин? 4. Складання опису тварини (вправа 226) Вправу виконати колективно з коментарем. — Назвіть слова, які ви написали з великої літери. Поясніть свою думку. — Чому в реченнях слова кіт, півень, собака написані з великої літери? (Тому що вони стоять на початку речення.) — Змініть речення так, щоб ці слова писалися з малої літери. — А чи зміниться написання слів Цезар, Букет, Сирота, Айстра зі зміною їх місця в реченні? Чому? VI. Підсумок уроку 1. Бесіда — Про що сьогодні ви дізналися на уроці? Наведіть приклади. — Назвіть усі групи слів, які ви будете писати лише з великої букви. Наведіть приклади. 2. Підготовка до виконання домашнього завдання — Сьогоднішнє домашнє завдання ви одержите за варіантами: /варіант — вправа 227; //варіант — вправа 232. — Прочитайте завдання. Чи все зрозуміло? Вправа «Від Або Я» Учитель роздає дітям картки з буквами (вилучивши літери ь, и, й). Кожен учень добирає ім'я, прізвище та по батькові на задану букву, пояснюючи їх написання. VII. Домашнє завдання Правило на с. 105; /варіант — вправа 227; //варіант — вправа 232.

teacher

Материал подготовлен с учителем высшей категории

Ильина Галина Сергеевна

Опыт работы учителем 36 лет

Популярные материалы

Рейтинг

0/0 icon

Вы можете оценить и написать отзыв

Делитесь проектом в соцсетях

Помоги проекту!

Есть сочинение? Пришли его нам и мы его опубликуем!

Прислать