x x
menu

Урок. Свята моєї родини. дозвілля родини

Мета: Ознайомити учнів із назвами свят: Днем Святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Паски, Масниці; обговорити з учнями, чим можна займатися у вільний час, як провести вихідні; пояснити дітям, що людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбленою справою; сприяти розвитку спостережливості, мислення дитини, уяви, самостійності, активності; виховувати гуманну, творчу, соціально активну особис тості. На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва «ранок»: демонстраційний матеріал «Народні свята. Пори року». Хід уроку 1. Вправа «Погода». — Який сьогодні день: ясний, хмарний, похмурий? — Яке небо?

— Які опади? — Який вітер? — Яка температура повітря?

— Що змінилось порівняно з минулим тижнем? 2. Робота за підручником (С. 28). Учні розглядають малюнки і називають, які свята на них зображено. — На яке свято печуть торт і запалюють свічки на ньому? — Скільки років іменинникові? — Чи є така традиція у вашій родині? — На яке свято ваш чобіток може стати чарівним і у ньому з’являться гостинці? — Чому це свято є радісним для дітей?

— В який час доби приходить до діток Святий Миколай? — Чи вдалося комусь із вас підгледіти, як Святий Миколай кладе під подушку дарунки? — Як потрібно поводитися, щоб отримати дарунок від Миколая?

— Які подарунки приносив Святий Миколай вам? — Як ви зазвичай готуєтесь до Дня Святого Миколая? 3. Робота із загадками. • У святковій залі Стоїть, як картинка.

Весела, зелена Красуня... (Ялинка). • Лиш раз на рік вона приходить У гості з лісу і для нас Вбрання барвисте одягає, Багато іграшок, прикрас. Уся іскриться та сіяє, Така висока і струнка...

а нумо, хто з вас відгадає Ота принцеса, хто така? (Ялинка) — На яке свято діти запрошують ялинку? — Коли зустрічаємо Новий рік? 4. Робота в групах. Складіть новорічне вітання. У ч и т е л ь.

7 січня ми святкуємо різдво Христове. Це день, коли народився Ісус Христос. Як святкують різдвяні свята у вашій родині? — Які дійства відбуваються під час різдвя них свят? (Молодь ходить із вертепом, у масках.) — Які пісні співають у ці дні? Доцільно вивчити з дітьми щедрівку або колядку.

Щедрівка Щедрий вечір, а я йду, Сидить зайчик на льоду. а я його став питати, Куди іти щедрувати. А він мені показав, Ще й вушками помахав: «Іди, іди туди, Де добрії люди, Де хороша господиня, Де хороший господар Дають дітям щедрий дар». Добривечір! Колядка Бігла мишка по льоду, Загубила коляду.

а ти біжи, позбирай, Буде шишка й коровай. Фізкультхвилинка (Проказувати вірш «Допоможемо мамі» з імітацією рухів) Дружно вправними руками Допоможемо ми мамі.

Посуд гарно перемиєм, Витрем насухо, складем І при цьому не поб’єм. Пил зітремо й підметем — Скрізь порядок наведем.

У ч и т е л ь. На які свята печуть паски і красять яйця? — а смажать млинці та спалюють чучело?

— Коли ми святкуємо Паску і Масницю? — Масляна — це останній тиждень перед Великим постом. Це час розваг і забав. По селах носили солом’яне опудало, в яке діти кидали сніжки.

Потім його спалювали або топили у річці. На Масляну пекли млинці, оладки, а головною їжею були вареники з сиром. (Доцільно використати картки «Народні свята. Пори року» видавницТва «Ранок».) 5. Вправа «Мікрофон».

— Які свята відзначають у вашій родині? розкажіть про одне з них. 6. Робота за підручником (С. 29). Учні розглядають малюнки.

За малюнками розповідають, як проводять вихідні дні родини. — Де перебуває сім’я у свій вихідний день на першому малюнку? — Що робить тато?

— Що робить мама? — Що роблять діти? — Чому відпочинок на природі — один із найкращих? — Де проводить свій вихідний сім’я на другому малюнку? — Що роблять тато і дідусь? — Що робить хлопчик? — Що робить мама?

— Що робить бабуся? — Що робить дівчинка? — Як ще можна провести вихідні, канікули? — Як відпочиває ваша родина?

Наступна серія малюнків розповідає про те, чим можна займатися У вільний час. Діти складають речення за малюнками. • Мишко любить ходити у похід.

• Дмитрик і Сергійко люблять збирати гриби. • Миколка і Максим люблять дивитися телепередачі. • Дениско і Сашко люблять майструвати.

— Яким із цих відпочинків не потрібно захоплюватися? (Переглядом телепередач) — Назвіть своє улюблене заняття.

Висновок. Людина відпочиває тільки тоді, коли займається улюбленою справою. 7. Підсумок уроку.

— Про які свята ви дізналися на уроці? — Які свята люблять у вашій родині?

— Яке свято ви найбільше чекаєте? — Які свята завжди відзначають у ваших сім’ях? — До якого свята ви зараз готуєтеся? — Коли святкують різдво?

— Які щедрівки, колядки, загадки ви запам’ятали? — Як ваша сім’я проводить вихідні влітку? Взимку? Восени?

Навесні? — Який відпочинок є найкращим?

На уроці можна також використати Тест «Який відпочинок кращий Для вас». • Лежати на канапі, дивитись в стелю і нічого не робити. • Читати цікаву книжку. • Займатися спортом.

• Співати і танцювати. У ч и т е л ь.

Найкращий відпочинок — це зміна діяльності. Тобто, Якщо ви сиділи і читали, то після цього потрібно пограти в футбол або потанцювати, і навпаки.

teacher

Материал подготовлен с учителем высшей категории

Ильина Галина Сергеевна

Опыт работы учителем 36 лет

Популярные материалы

Рейтинг

0/0 icon

Вы можете оценить и написать отзыв

Делитесь проектом в соцсетях

Помоги проекту!

Есть сочинение? Пришли его нам и мы его опубликуем!

Прислать